ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΗΣ 17ης ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 1973

Γράφτηκε από τον/την Gaitatzis. Posted in Επέτειος 17ης Νοέμβρη

Μια συγκινητική γιορτή για τη ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ και την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ παρουσίασε η Ε’ τάξη του σχολείου μας σε γονείς, εκπαιδευτικούς και μαθητές, με αφορμή την επέτειο των 50 ετών από την εξέγερση της 17ης Νοεμβρίου 1973.

Για τη γιορτή συνεργάστηκαν οι εκπαιδευτικοί της Ε΄τάξης κ.Χαράλαμπος Σουλιώτης , κ. Γκιάτος Ιωάννης κ. Παπακώστας Αχιλλέας και στη χορωδία η κ. Βάνα Κωστοπούλου.

17 NOEMBRIOU 117 NOEMBRIOU 3

Ο εορτασμός του Πολυτεχνείου 2016-2017

Γράφτηκε από τον/την Gaitatzis. Posted in Επέτειος 17ης Νοέμβρη

Στο πλαίσιο του εορτασμού της εξέγερσης του Πολυτεχνείου τα παιδιά της Ε΄ και της Στ΄τάξης του σχολείου μας παρουσίασαν μια εκδήλωση εμπνευσμένη από το συγκεκριμένο ιστορικό της επετείου. Τα τμήματα Ε1 και Ε2 αναφέρθηκαν σ΄αυτό με το χρονικό και τα ποιήματα τους και το Ε3 με την παρουσίαση του θεατρικού «Το Καφενείον η Ελλάς». Η χορωδία των μαθητών της Στ΄τάξης πλαισίωσε με τα τραγούδια της την εκδήλωση.