Γιορτή λήξης του Σχ. Έτους 2013-14

Γράφτηκε από τον/την Gaitatzis. Posted in Γιορτή λήξης του Σχολικού Έτους

ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣVideos-1-icon

Η γιορτή λήξης των μαθημάτων του 25ου Δημοτικού Σχολείου Λάρισας, πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τρίτης 10-6-2014 στον αύλειο χώρο του σχολείου με την παρουσία πολλών γονέων των μαθητών. Στην εκδήλωση παρουσιάστηκαν με επιτυχία τα αποτελέσματα της εκπαιδευτικής διαδικασίας που έγινε στη διάρκεια του σχολικού έτους από όλες τις τάξεις του σχολείου. Το πρόγραμμα περιελάμβανε την αναπαράσταση αφής της Ολυμπιακής  Φλόγας και της λαμπαδηδρομίας, μουσικοκινητικά  παιχνίδια, παραδοσιακούς χορούς από διάφορες περιοχές της πατρίδας μας και δραματοποίηση σκηνών από τον ελληνικό κινηματογράφο.

Έκθεση ζωγραφικής με τις δημιουργίες των παιδιών υπήρχε στον εσωτερικό χώρο του σχολείου.

Τη γιορτή τίμησαν με την παρουσία τους  ο Δ/ντής Α/θμιας Εκπ/σης Ν. Λάρισας κ. Σακελλαρίου Βασίλειος και το αιρετό μέλος του ΠΥΣΠΕ Ν. Λάρισας κ. Σίμος Βασίλειος.

Γιορτή λήξης του Σχ. Έτους 2012-13

Γράφτηκε από τον/την Gaitatzis. Posted in Γιορτή λήξης του Σχολικού Έτους

gallery  gallery  gallery

ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΔΙΔΑΚΤΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2012-2013
Με τη λήξη του διδακτικού έτους 2012-2013, το πρωί της Πέμπτης 13/6/2013, πραγματοποιήθηκαν στο χώρο της αίθουσας εκδηλώσεων και στην αυλή του σχολείου αθλητικές εκδηλώσεις πλαισιωμένες με παιχνίδια και χορούς. Παρουσιάστηκαν επίσης δραματοποιημένα θέματα από τους μαθητές της Γ΄1 τάξης (το πιο γλυκό ψωμί) και της Ε΄1 & Ε΄3 τάξης (υγιεινή διατροφή).
Το απόγευμα της ίδιας μέρας, στο χώρο της αίθουσας εκδηλώσεων, παρουσιάστηκε από τους μαθητές της Δ΄ τάξης, δραματοποιημένο με κίνηση και χορό, το περιβαλλοντικό θέμα «Εγώ η φωτιά ... μια ιστορία δίχως τέλος», κατόπιν από τους μαθητές της Β΄2 τάξης, δραματοποιημένο, το θέμα του βιβλίου του Ευγένιου Τριβιζά, «το παπάκι που δεν του αρέσανε τα ποδαράκια του» και οι απογευματινές εκδηλώσεις έκλεισαν με την παρουσίαση από τους μαθητές της Ε΄2 τάξης του θεατρικού έργου «Όρνιθες» του Αριστοφάνη σε διασκευή για παιδιά.