Σχολικός Αγιασμός 2017-2018

Γράφτηκε από τον/την Gaitatzis. Posted in Σχολικός αγιασμός

Τη Δευτερα 11 Σεπτεμβρίου 2017 έγινε ο καθιερωμένος αγιασμός στο σχολείο μας. Το προαύλιο γέμισε χαρούμενες φωνές παιδιών. Η Διευθύντρια του σχολείου και το εκπαιδευτικό προσωπικό σας εύχεται ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.

video agiasmos

Σχολικός Αγιασμός 2016-2017

Γράφτηκε από τον/την Gaitatzis. Posted in Σχολικός αγιασμός

Τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2016 έγινε ο καθιερωμένος αγιασμός στο σχολέιο μας η ημέρα είνα μια ημέρα γιορτής για όλους μας! Σήμερα αρχίζει μια ακόμη σχολική χρονιά! Μια νέα σχολική χρονιά γεμάτη όνειρα, φιλοδοξίες, επιθυμία για έργο και αληθινή πρόοδο!

Αγιασμός Σχ. Έτους 2011-12

Pictures-icon

Με την τέλεση του Αγιασμού δόθηκε η ευλογία της Εκκλησίας μας στην έναρξη της νέας σχολικής περιόδου. Εγκαινιάστηκε μια νέα πορεία προς τη μάθηση, δύσβατη όπως πάντα, με εκπαιδευτικούς έτοιμους να δημιουργήσουν τις καλύτερες δυνατές συνθήκες, αν και βρισκόμαστε σε βαθιά οικονομική κρίση, έτσι ώστε η δομική βάση του εκπαιδευτικού μας συστήματος, που είναι το σχολείο, να μπορέσει να ανταποκριθεί στις προσδοκίες όλων μας... τόνισε ο κ. Κ. Παπαδάκης, διευθυντής του 25ου Δ.Σ. Λάρισας, απευθυνόμενος στους γονείς και τα παιδιά του σχολείου.

Αγιασμός Σχ.Έτους 2013-14

Γράφτηκε από τον/την Gaitatzis. Posted in Σχολικός αγιασμός

Την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2013 έγινε ο καθιερωμένος αγιασμός στο σχολείο Pictures-iconμας. Το προαύλιο γέμισε ξανά με χαρούμενες παιδικές φωνές καθώς και από πλήθος γονέων και κηδεμόνων. Η συγκίνηση ήταν ζωγραφισμένη στα πρόσωπα όλων των παρευρισκομένων κι όλοι με μια φωνή, εκπαιδευτικοί, γονείς και παιδιά, ευχήθηκαν να κυλήσει μια όμορφη και δημιουργική χρονιά. Με τη λήξη του αγιασμού ο διευθυντής του σχολείου μας κ. Κωνσταντίνος Παπαδάκης απεύθυνε τον ακόλουθο χαιρετισμό.